Szombaton kilencedik alkalommal, ismét jelentős érdeklődés mellett rendezték meg Salgótarjánban az Óvodás Műfalmászó Találkozót, ahol DIDAKTIKA Egyesület a szabadidős programok tárházát gazdagította. A tehetséges óvodás gyermekek összemérve tudásukat egy igazán jó hangulatú rendezvényen vehettek részt, a Mackóvár Központi Óvoda udvara zsúfolásig telt a szombati délelőttön gyerekekkel, szüleikkel és érdeklődőkkel.

 Csoportkép

Az óvoda és a Salgótarjáni Hegymászó Club által szervezett programon a falmászás mellett a Karancs Speciális Mentőszolgálat közreműködésével többek között a kötélpályán való lecsúszást is kipróbálhatták a gyerekek. A résztvevők száma elerte száz főt, amely hozzájárul a sportág népszerűsítéséhez és az egészséges életmód fejlesztéséhez. Az óvoda programjának fontos szegmense a mozgás – legyenek azok a különböző terápiás foglalkozások, a besztercei óvodában például a célzottan tájfutás, a Kemerovon a kerékpár, vagy a Mackóvár Óvodában az ún. „turisztikai program”, benne a város körüli csúcsok meghódításával és a falmászással. Egyesületünk több éve támogatja a tehetsséggondozó rendezvényt.

Óvodások az ugrálóvár előtt